AD Warsaw April 2020 | IIASC
Головна » AD Warsaw April 2020
опис проекту
👀В умовах карантину виїзна програма стажування буде проведена у дистанційному режимі. Польсько-українська фундація “Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці” (IIASC) запрошує до участі в програмі стажування для освітян у Варшаві, метою якого є ознайомлення з європейськими підходами щодо питання наукового плагіату та популяризації академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян і поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною і Польщею. Програма реалізується на базі Вищого Семінаріуму Духовного університету UKSW у партнерстві з компанією Plagiat Pl. ПРОГРАМА СТАЖУВАННЯ ПЕРЕДБАЧАЄ ТРИ ЕТАПИ:  1 . Дистанційне навчання (02.03 -22.03). 2. Самостійне дослідження та написання наукового есе на тему “Академічна доброчесність: виклики сучасності” (23.03 – 05.04.2020). 3. Участь у виїзній практичній програмі (06.04 – 09.04.2020) у Варшаві, що передбачає -Навчання та круглий стіл за участю польських експертів компанії Plagiat.Pl. “Запобігання плагіату в освітньому та науковому середовищі. Програмні засоби для виявлення можливого плагіату в наукових та академічних роботах”; -презентацію стипендіальних і грантових програм, а також порядок подання заяв на фінансування навчання і проведення наукових досліджень у польських ВНЗ (SEW при Варшавському Університеті); -інтеграційні заходи та екскурсійну програму з оглядом об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. В рамках круглого столу будуть обговорюватися наступні питання: – Проблеми імплементації принципів академічної доброчесності (АД) та запобігання плагіату в академічному середовищі. – «Конституція для науки», новий закон про вищу освіту Польщі в дії. – Співробітництво з Україною: меморандум МОН з компанією Plagiat.pl від 23 лютого 2018 в дії. (Plagiat.pl) – Практичний досвід роботи компанії Plagiat.pl з університетами Європи та світу у організаційному та юридичному аспектах. – Система виявлення можливого плагіату StrikePlagiarism.com: загальна характеристика системи, інтерпретація звіту системи, процедури перевірки та оцінки на плагіат. – Використання системи StrikePlagiarism.com для підвищення якості наукових видань: запобігання плагіату у видавничій діяльності. – Перспективи розвитку програмного забезпечення для виявлення можливого плагіату. Можливості співпраці з компанією Plagiat.pl для академічних установ України та науковців.
цільова аудиторія

До участі у програмі запрошуються: 

– освітяни,
– викладачі та адміністративний склад українських ВНЗ,
– студенти, аспіранти,
– а також особи зацікавлені даною тематикою.

умови участі
Методичні рекомендації до написання наукового есе: -наукове есе являє собою аналітичну роботу автора або групи авторів обсягом 4000-6000 знаків; -есе починається з чітко сформульованої проблеми і містить обґрунтування проблемної ситуації; -есе носить аналітичний, а не описовий характер, необхідна чіткість аргументації позиції автора; -автору необхідно самостійно сформулювати висновки до роботи. ВИМОГИ ДО ЕСЕ ТА КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ Наукове есе потрібно надіслати до 05.04.2020 на емейл: iiasc.ad.2019@gmail.com. У разі успішного проходження стажування учасники отримують сертифікат на базі Вищого Семінаріуму Духовного університету UKSW (180 годин (6 кредитів ECTS) аудиторної та позааудиторної, в тому числі дистанційної роботи). Сертифікат відповідає вимогам постанови КМУ №800 ” Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників” від 21.08.2019. ЗРАЗОК СЕРТИФІКАТУ. В рамках програми є можливість пройти тестування на знання польської мови на рівень В2 на базі Вищого Семінаріуму Духовного університету UKSW (В2) та англійської мови (стандарт Cambrige від A2 до С2). ЗРАЗОК СЕРТИФІКАТУ В2 ПОЛЬСЬКА МОВА та ДОДАТКУ.
логістика

Під час програми у Варшаві приймаюча сторона забезпечує: 

– проїзд автобусом євро-класу за маршрутом Львів-Варшава-Львів;
– проживання на території кампусу університету (Вищий Семінаріум Духовний, Ожарув Мазовецкий);
– харчування: сніданки та вечері, а також обід у день проведення круглого столу.
– методологічно-навчальну програму та роздаткові матеріали;
– екскурсійну програму Варшавою та інтеграційно-розважальні заходи;
– візову підтримку;
– сертифікат, що засвідчує стажування.
Договір публічної оферти.

програма

Тема

Вид зайнятості, годин:

аудиторна

самостійна

1.     

Система вищої освіти у Польщі. Варшава, Варшавський університет (ознайомлення).

1

5

2.     

Інтеграційне спілкування – побудова нетворкінгу

3

5

3.     

Академічна доброчесність (АД): поняття, принципи, проблеми імплементації.

Діяльність Міжнародного центру академічної доброчесності, Європейської мережі Академічної доброчесності, Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні.

0

10

4.     

Порушення академічної поведінки та поняття «плагіат» у нормативно-правових документах України та Польщі.

2

12

5.     

«Конституція для науки», новий закон про вищу освіту Польщі в дії.

3

3

6.     

Обмін досвідом з реалізації підходів до імплементації принципів академічної доброчесності в освітнє та наукове середовище.

3

0

7.     

Умови ефективного використання програмного забезпечення для виявлення можливого плагіату. Створення текстових масивів національною мовою. Рух відкритого доступу до наукової інформації.

1

10

8.     

Особливості роботи системи виявлення можливого плагіату StrikePlagiarism.com (виявлення символів з іншого алфавіту, інші складні випадки). Коефіцієнти подібності та інтерпретація звіту системи

2

6

9.     

Упровадження уніфікованих процедур перевірки і оцінки наукових і студентських робіт на основі досвіду європейських університетів.

1

3

10. 

Нові та інноваційні методи з упровадження принципів академічної доброчесності:

·      нормативно-правове регулювання;

·      використання спеціалізованих програмних засобів для виявлення можливого плагіату;

·      використання технологічних рішень;

·      популяризація принципів АД;

·      розвиток інформаційних компетенцій (робота з інформаційними ресурсами, інформаційна культура та академічне письмо).

2

4

12. 

Публікаційна етика. Якість наукових видань. Запобігання плагіату у видавничій діяльності.

2

2

13. 

Презентація стипендіальних і грантових програм, а також порядку подання заяв на фінансування навчання і проведення наукових досліджень у польських закладах вищої освіти

3

4

14. 

Освітні програми Європейської Комісії

4

6

15. 

Програма «Еразмус+» та її роль в підвищенні якості освіти, компетенцій освітян та популяризації принципів академічної доброчесності (проект «European Network for Academic Integrity»)

1

3

19. 

Робота з бібліотечним фондом (електронні освітньо-наукові ресурси)

0

17

20. 

Галузеві семінари

2

0

21. 

Підсумкова робота (наукове есе)

0

30

22. 

Індивідуальний захист підсумкова роботи (наукове есе)

30

0

 

 

60

120

 

Усього, годин

180

* У програмі можливі зміни

програма

ПЛАН РОБОЧОЇ ПРОГРАМА У ВАРШАВІ 

1 день
07.00 – збір групи на з/д вокзалі у м. Львів. Транзит до м. Варшави (380 км).
Зупинка у м. Люблін. Огляд історичної частини міста.
Поселення в готель на території кампусу Вищого Семінаріуму Духовного UKSW (Варшава,Ожарув Мазовецкий).
19.00 – вечеря.
Відкриття програми.
Інтеграційний вечір знайомств – побудова нетворкінгу.

2 день
08.00 – сніданок.
Робоча програми «Академічна доброчесність».
19.00 – вечеря.

3 день
08.00 – сніданок.
09.00 – тестування знань польської мови на рівень В2 на базі Вищого Семінаріуму Духовного UKSW (за бажанням).
Робоча програми «Академічна доброчесність».
16.00 – Екскурсія історичною частиною Варшави. Вільний час.
Вечірній виїзд з Варшави.

4 день
Прибуття учасників стажування до м. Львів.

* У програмі можливі зміни

Актуальні програми

Догори