В 2016 році в освітніх програмах Інституту Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (ІМАНС) у Фінляндії взяло участь 65 учасників, серед яких викладацький склад та адміністративний персонал українських ВНЗ, аспіранти, студенти, а також представники бізнес сфери, що були об’єднані однією метою – покращити свої навички англійської мови і дізнатися більше про освітню систему Фінляндії та культуру Скандинавії.
У лютому та у травні 2016 року ІМАНС реалізував дві освітні програми, в рамках яких відбулося наукове стажування щодо проектного підходу в організації навчального процесу у закладах освіти Фінляндії . Стажування було поєднано з інтенсивним вивченням англійської мови у мультикультурному середовищі, на базі Західно-Фінлянського коледжу, який був заснований ще в 1892 році та є однією з найкращих шкіл в Європи з вивчення англійської мови, як іноземної. Тривалість занять з англійської мови склала 25 годин. Заняття проводили викладачі з США, Великої Британії, Австралії, які є носіями мови. Навчання відбувалося за двома програмами: програма середнього рівня (рівень В1) , що підходила як для початківців, що володіють базовими знаннями англійської мови, так і для осіб, які володіють англійською мовою на середньому рівні, та програма «Інтенсив» (рівень С1)– розроблена для осіб, що володіють англійською мовою на рівні вище середнього та бажають вдосконалити свої знання до вільного володіння.
Наукове стажування полягало в ряді візитів до освітніх установ та державних інституцій Фінляндії. Так, відбулися візити до дитячого садка у м. Гуйтеннен, де директор Хелі Лааксонен розповідала про його особливості. Слід відзначити, що кожну годину діти з 2-річного віку виходять на подвір’я незалежно від погоди, так як фіни вважають, що свіже повітря допомагає зміцнити імунітет. Така сама система працює і в школі.
Голова відділу освіти м. Гуйтінен – Ейя Маттіл розповіла про свою роботу, про те, що Фінляндію в сфері освіти очікують значні реформи вже з наступного року. Велика увага приділяється використанню електронних технологій в освітньому процесі, зокрема смартфонів і планшетів. Також, учасники стажування відвідали середню школу, гімназію та в університет Сатакунти. В даному університеті навчання може вестися онлайн: лекції, іспити, вправи проводяться в спеціальній системі, в якій вчитель має безпосередній контакт з кожним студентом, що дозволяє підвищити ефективність навчання. Учасники програми отримали сертифікат про рівень знання англійської мови та про проходження 72-годинного наукового стажування. Після реалізації проекту учасники мали змогу оглянути об’єкти світової спадщини ЮНЕСКО в столиці Фінляндії – Хельсінкі, а також класичний морський круїз в романтичну столицю Скандинавії – Стокгольм.










